"Κοντά στη γειτονιά"
!["Κοντά στη γειτονιά"](/_img/default_700x289.png)
ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ: 509 ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ
Η εταιρεία Ο.Κ! Anytime Markets Α.Ε. ξεκίνησε επίσημα την δραστηριοποίηση της στον χώρο του λιανεμπορίου στην Ελλάδα το 2004.
Συνολικά η εταιρία μαζί με τους συνεργάτες της απασχολεί πάνω από 600 άτομα και αναπτύσσει το δίκτυο των καταστημάτων της, με την μέθοδο του Franchising.
Η έδρα της εταιρείας βρίσκεται στην οδό Αφροδίτης 106 στο Ελληνικό σε ιδιόκτητα γραφεία. H εξυπηρέτηση του Δικτύου της εταιρείας πραγματοποιείται από ένα υπερσύγχρονο κτήριο, στο Μαρκόπουλο Αττικής. Το κέντρο διανομής λειτουργεί σε μια έκταση/επιφάνεια 14,5 στρεμμάτων, στην οποία εδρεύει ένας στεγασμένος χώρος 5000 τμ χωρισμένος σε τομείς για ξηρό φορτίο και είδη μαναβικής, ένας ψυκτικός θάλαμος 400τμ., με δυναμική να φιλοξενηθούν περισσότερες από 5.000 παλέτες προϊόντων.
Η εταιρεία ανταποκρίνεται σε κοινωνικά θέματα για το παιδί, τους νέους και το ευρύτερο κοινωνικό σύνολο και ως εκ τούτου υιοθετεί απόλυτα τις αρχές της κοινωνικής ευαισθησίας και της κοινωνικής ευθύνης. Με βασικό πυλώνα των δράσεων της τη στήριξη της γειτονιάς, τα OK! Anytime markets δραστηριοποιούνται υπεύθυνα απέναντι σε ευπαθείς κοινωνικά ομάδες, προσφέροντας καθημερινά όπου υπάρχει ανάγκη.
Μέσω της δράσης τους τα ΟΚ ANYTIME MARKETS υποστηρίζουν τις τοπικές κοινωνίες, ομορφαίνοντας τους χώρους νοσοκομείων και προσφέρουν τρόφιμα, εξοπλισμό και είδη πρώτης ανάγκης σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδες
Τοπικές κοινωνίες, τοπική αυτ/ση, εργαζόμενοι, ΜΚΟ
1 ημέρα η κάθε δράση
-Σε συνεργασία με τους καλλιτέχνες της Urban Act η εταιρεία ομόρφυνε ζωγραφίζοντας πτέρυγες του Τζάνειου Νοσοκομείου, συνεχίζοντας το επιτυχημένο πρόγραμμα «Ζωγραφίζουμε τα Σχολεία-Ομορφαίνουμε τις γειτονιές».
-Σε χριστουγεννιάτικη εκδήλωση και σε συνεργασία με την influencer Madame Ginger, αλλά και τη συνδρομή των κατοίκων του Παγκρατίου η εταιρεία στόλισε χριστουγεννιάτικό δέντρο με μπισκότα. Για κάθε μπισκότο που κρεμάστηκε στο δέντρο τα OK Anytime Markets πρόσφεραν τρόφιμα στην Κιβωτό του Κόσμου.
- Η food blogger Εμμανουέλα Κόκκαλη μαγείρεψε με υλικά των ΟΚ στο Γηροκομείο Αθηνών για 120 ηλικιωμένους που φιλοξενούνται εκεί. Τα OK Markets έκαναν επίσης δωρεά ηλεκτρικών συσκευών και ειδών πρώτης ανάγκης στο Γηροκομείο.
- Σε συνεργασία με τους καλλιτέχνες της Urban Act η εταιρεία Ζωγράφισαν τη Μαιευτική Κλινική και το νεοσύστατο τμήμα Νεογνών
- Στη Κιβωτό του κόσμου φιλοξενούνται 400 παιδιά
- Στο Γηροκομείο Αθηνών φιλοξενούνται 120 ηλικιωμένοι
Τζάνειο Νοσοκομείο, κατάστημα ΟΚ Anytime Markets Παγκρατίου (Εμπεδοκλέους 21-23 Πλ. Βαρνάβα), Γηροκομείο Αθηνών
Urban Act
Συμμετείχαν 20 εργαζόμενοι