Το Μεγάλο Ρέμα της Ραφήνας
![Το Μεγάλο Ρέμα της Ραφήνας](/_img/default_700x289.png)
4ο Νηπιαγωγείο Ραφήνας
Δημόσιο Διθέσιο Νηπιαγωγείο, με κλασικό και Ολοήμερο Τμήμα. ΠΕ Ανατολικής Αττικής
Χατόγλου Ευφροσύνη
Contact with School
Μαθητές και γονείς πληροφορήθηκαν για το γειτονικό μας Ρέμα και συνειδητοποίησαν τη σημασία του και την ανάγκη προστασίας του. Έμαθαν τα ονόματα πουλιών και φυτών που ενδημούν σε αυτό, μπορούν και τα αναγνωρίζουν. Δεν περνούν αφηρημένοι από το Ρέμα, αλλά ερευνούν και ενδιαφέρονται πλεον γι αυτό. Κατανόησαν ότι είναι ένα πολύτιμο στοιχείο της πόλης τους και της ζωής τους.
https://www.storyjumper.com/book/read/104845306/607a2d140d87b